W ramach Programu EtnoPolska 2020 Oddział PTTK Ziemi Międzyrzeckiej realizuje zadanie publiczne pn. "Bledzewskie spotkania z kulturą cystersów". W okresie od sierpnia do października przeprowadzimy warsztaty garncarskie i tkackie. Uczestnicy będą mogli utrwalić pozostałości kultury cystersów w postaci prac plastycznych. Zostanie zorganizowany  rajd pieszy przez miejscowości w Gminie Bledzew, gdzie w minionych wiekach przebywali cystersi. Stworzone przez uczestników dzieła posłużą do zorganizowania okolicznościowej wystawy, w trakcie której będzie można zapoznać się z pamiątkami po zakonie bledzewskich cystersów. Nasz projekt ma za zadanie pokazać wartości kulturowe pozostawione przez zakon. Chcemy również wykorzystać wszystkie możliwe elementy do promocji turystycznej naszego regionu. Zapraszamy do śledzenia naszej strony gdzie będą przekazywane informacje z realizowanym zadaniem. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury i Gminy Bledzew.Klub PTTK im.W.Korfantego w Berlinie zaprasza na spacer z cyklu "Znane ulice Berlina - Stresemannstraße".

Spotkanie grupy 25.09.2020 o godz. 11.00 przy Bramie Brandenburskiej od strony 17 Juni. Czas spaceru nie powinien przekroczyć 4 godzin.

Zarząd Oddziału PTTK "Ziemi Międzyrzeckiej" w Międzyrzeczu postanawia przyjąć następujące wysokości składek członkowskich i opłat wpisowego na 2020 rok.


Klub PTTK im.W.Korfantego w Berlinie zaprasza na spacer "Śladami Fryderyka Wielkiego" w parku Sanssouci w Potsdamie. Nasza wycieczka zaplanowana jest na cały dzień. Spotkanie grupy w dniu 29.08.2020 o godz. 11.00 na dworcu Potsdam Hauptbanhof przy informacji. Proszę zabrać ze sobą suchy prowiant i napój. W trakcie spaceru planowany jest mały piknik. Przypominamy, ze w Potsdamie obowiązuje strefa C komunikacyjna BVG lub należy dokupić tzw Anschlußticket aby skorzystać z komunikacji w Potsdamie.Zakończyliśmy prace związane z oznakowaniem lubuskiego odcinka drogi rowerowej R1. Zadanie zrealizowano dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

W ramach zadania publicznego proponujemy mieszkańcom Powiatu Międzyrzeckiego udział w cyklu wycieczek po szlakach naszego powiatu. Poznamy ciekawe miejsca. Umożliwimy zdobycie odznaki krajoznawczej. Najmłodsi rozpoczną zdobywanie Odznaki Mikiego i Donalda. Obdarujemy nagrodami i upominkami. Ugościmy ciepłym posiłkiem. Zapraszamy!
Zapraszamy mieszkańców województwa lubuskiego do poznania ciekawych krajoznawczo i krajobrazowo miejsc na obszarze trzech powiatów: słubickim, sulęcińskim i międzyrzeckim. Udział w konkursie kronik krajoznawczych będzie pamiątką po doznaniach na szlakach turystycznych, a zdobyta odznaka ukoronowaniem zmagań. Zapraszamy!


Uznając dorobek szkolnych kół krajoznawczych, w stulecie ich powołania i rozpoczęcia zorganizowanego ruchu krajoznawczego w polskiej szkole Zarząd Główny PTTK ogłasza rok 2019 – Rokiem Młodych w PTTK pod hasłem „Z PTTK wspólnym szlakiem”.


Zarząd Oddziału PTTK „Ziemi Międzyrzeckiej” w Międzyrzeczu postanawia przyjąć następujące wysokości składek członkowskich i opłat wpisowego na 2019 rok
Założeniem zadania było uczczenie 100 rocznicy uzyskania Niepodległości. Działania miały na celu pokazać miejsca na terenie Powiatu Międzyrzeckiego, które wpisały się na trwałe w historii Polski i świadczą o polskości tych ziem.
W drugim etapie zmiany oznakowania drogi rowerowej wykonaliśmy prace na odcinku Templewo - Ośno Lubuskie. Prace prowadził zespół znakarski w okresie od lipca do listopada. Zadanie zrealizowano dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Z przyjemnością informujemy, że nasz wniosek został oceniony pozytywnie i będzie realizowany w okresie październik - listopad 2018 w ramach programu Narodowego Centrum Kultury pn. „Kultura – Interwencje 2018. EtnoPolska”. Do programu złożono 648 wniosków, z czego wybrano 240 do realizacji. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury.

W 2018 roku na zlecenie Zarządu Głównego PTTK dokonaliśmy odnowienia odcinka międzynarodowego szlaku pieszego E-11 oraz wymieniliśmy znaki na drodze rowerowej R-1. Zadanie dofinansowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.Nadleśniczy Nadleśnictwa Sulęcin wraz z Komendantem Ośrodka Szkolenia Wojsk Lądowych w Wędrzynie zaprasza osoby indywidualne, rodziny, przedszkola, szkoły, zakłady pracy, wszystkie organizacje do wspólnego posadzenia lasu w celu upamiętnienia i uczczenia wydarzeń oraz osób związanych z odzyskaniem w 1918 roku przez Rzeczpospolitą Polską niepodległości. Wszyscy zainteresowani sadzeniem lasu proszeni są o uzgodnienie szczegółów i terminu (wrzesień, październik) sadzenia z panią Kingą Adamską – Gerber w Nadleśnictwie Sulęcin nr tel. 95 755 01 07 wew. 333 lub adres e-mail kinga.adamska@szczecin.lasy.gov.pl
W bieżącym roku nasze miasto obchodzi 770 lecie uzyskania praw miejskich. Na tą okoliczność przygotowaliśmy 3 wycieczki w trakcie których nasi przewodnicy przybliżą historię wybranych miejsc, ciekawych osób i wydarzeń. Dla dzieci zorganizowany zostanie konkurs plastyczny z nagrodami. A wszyscy uczestnicy, którzy spełnią wszystkie warunki regulaminowe będą mogli otrzymać pamiątkową odznakę i certyfikat.


  
        
Zarząd Oddziału PTTK „Ziemi Międzyrzeckiej” w Międzyrzeczu postanawia przyjąć następujące wysokości składek członkowskich i opłat wpisowego na 2018 rok.W związku z przypadającą w 2017r. sześćdziesiątą piątą rocznicą powstania Komisji Turystyki Pieszej Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz powstania Odznaki Turystyki Pieszej, ustanowiono Jubileuszową Odznakę Turystyczną
"65 lat OTP". Zapraszamy do jej zdobywania.
regulamin
Wraz z rozpoczęciem wakacji letnich uruchomiliśmy biuro informacji turystycznej. Można u nas uzyskać informację, kupić mapę i pamiątkę z wakacji. Zapraszamy od 9.00 do 17.00

Zapraszamy do włączenia się a ogólnopolską akcję. Wkrótce na naszej stronie zamieścimy nasze propozycje tras.


W 2017 roku przystąpilismy do odnowienia odcinka Międzynarodowej Drogi Rowerowej R1. Zadanie publiczne realizowane z dofinansowania przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego


Wycieczkę rozpoczęliśmy o godzinie 10.00. Pierwszym etapem było zwiedzanie Skansenu Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski w Wolsztynie.


Wystartowaliśmy w konkursie o grant na realizację zadania realizowanego z młodzieżą i dla młodzieży.
Udało się.
Wyszkolimy kilku nowych znakarzy i odnowimy kilka odcinków szlaków wokół Międzyrzecza.

W 2017 roku przystąpilismy do odnowienia odcinka Międzynarodowej Drogi Rowerowej R1. Po wykonaniu prac planujemy organizację rajdu. Szczegóły na naszej stronie niebawem.

W 2017 roku po raz kolejny całe rodziny mają możliwość aktywnego poznawania uroków naszego kraju. Na zwycięzców czekają nagrody, a przede wszystkim satysfakcja z tego kogo poznamy na szlaku, co nowego nauczymy się i czym będziemy zachwyceni. Do zobaczenia na szlakach turystycznych.
Zapraszamy chętne osoby na wycieczki rowerowe. Poznawać będziemy uroki Powiatu Międzyrzeckiego. Uczestnicy otrzymają mapy z aktualną siecią szlaków. Chętni będą mogli rozpocząć zdobywanie odznaki turystyki kolarskiej. Na zakończenie projektu dofinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Międzyrzeczu przeprowadzony zostanie konkurs wiedzy krajoznawczej.

Oddział nasz organizuje wycieczkę dla mieszkańców Gminy Deszczno. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem.

Zapraszamy do uczestnictwa w imprezach zorganizowanych przez PTTK z okazji ustanowienia roku Wisły.


Zarząd Oddziału podjął uchwałę o wysokości składek na 2017 rok.

21 maja 2017 r. z okazji Dnia Polonii Prezes Oddziału Ziemi Międzyrzeckiej, Przemysław Mikołajczak,  wraz z delegacją odwiedził w Berlinie  Klub PTTK Berlin im. Wojciecha Korfantego.
Grupa miłośników historii zrzeszona w SKKT Bezdroża, działającym przy Szkole Podstawowej nr 4 w Międzyrzeczu, 18 marca pojechała do Gliwic na żywą lekcję historii z ostatnim cichociemnym, kapitanem Aleksandrem Tarnawskim, pseudonim Upłaz.23 marca zapraszamy na pieszy rajd do Wędrzyna. Trasa liczyć będzie około 12 km. Rozpoczęcie 8.30 zakończenie około 16.00.


W dniu 18.02.2017 roku odbędzie się XXI Zjazd Oddziału podczas, którego podsumujemy dotychczasową działalność, wybierzemy nowe władze i delegatów na konferencję Lubuskiego Porozumienia Oddziałów PTTK.    W 2016 roku dzięki wsparciu Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Zielonej Górze kontynuowaliśmy prace na lubuskiej drodze św. Jakuba. Wykonalismy dwie tablice promujące zabytki w Bledzewie i Św. Wojciechu.
      Zorganizowany został rajd pieszy, podczas którego dzieci malowały zabytki. Najlepsi otrzymali upominki i dyplomy.Krajoznawstwo jako ruch społeczny i swoista dyscyplina naukowa zrodziło się w II połowie XX w. Niemal od początku istnienia tego ruchu główna problematyka tej dziedziny wiedzy oscylowała wokół problemów ochrony przyrody i opieki nad zabytkami. Zapraszamy na imprezę do Bledzewa.


wycieczka do Bledzewa
           
U NAS MOŻESZ NABYĆ MIĘDZYNARODOWE LEGITYMACJE POLSKIEGO TOWARZYSTWA SZCHRONISK MŁODZIEŻOWYCH

W 2015 roku zachęcamy turystów do podjęcia próby poznania Lubuskiej drogi św. Jakuba. Droga jest oznakowana. Dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego znakarze naszego oddziału dokonają jej odnowienia. Zachęcamy do zdobywania okolicznościowej odznaki.


W 2016 roku Oddział nasz może pozyskać dodatkowe środki na realizację zadań statutowych w ramach przekazania 1%. Możemy zrealizować działania na rzecz edukacji przyrodniczej.
Wypełniając formularz PIT należy pamiętać by w polu dotyczącym wniosku o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) obowiązkowo wpisać nr KRS: 0000334677 oraz dodatkowo w „Informacji uzupełniającej” wskazać cel szczegółowy tzn. wpisać Międzyrzecz.cel.3.


Zapraszamy mieszkańców Powiatu Międzyrzeckiego do udziału w marszach na orientację. W tym roku zapraszamy do Bledzewa. Gwarantujemy emocje, dużo zabawy, puchary i nagrody dla najlepszych. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem. Impreza dofinansowana jest przez Starostwo Powiatowe w Międzyrzeczu.Oddział PTTK „Ziemi Międzyrzeckiej” zaprasza mieszkańców Gminy Deszczno do uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych w ramach projektu „WAKACYJNY PIĘCIOBÓJ TURYSTYKI KWALIFIKOWANEJ”. Zachęcamy do zaoznania się z szczegółowym regulaminem uczestnictwa.


Zarząd Oddziału podjął uchwałę o wysokości składek na 2016 rok.Liczniki