Wycieczkę rozpoczęliśmy o godzinie 10.00. Pierwszym etapem było zwiedzanie Skansenu Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski w Wolsztynie. Uczestnicy obejrzeli eksponaty, a na koniec w dwóch grupach odbyły się praktyczne zajęcia w wyplatania koszyków wiklinowych oraz lepienia glinianych garnków. Każdy mógł zabrać wykonaną przez siebie pracę do domu. Następnie jedną grupą przeszliśmy do Chorzemina (około 4 km). Przy leśniczówce rozpaliliśmy ognisko. Dwóch opiekunów pilnowało miejsca a pozostałe osoby pod przewodnictwem pana leśniczego udały się na zwiedzanie Ścieżki Przyrodniczej „Bagno Chorzemińskie”. Uczestnicy obejrzeli miejsce w którym występuje bagno i zapoznali się z występującymi zwierzętami i roślinami. Po krótkiej lekcji cała grupa powróciła na miejsce gdzie było zorganizowane ognisko i z wielkim apetytem każdy zjadł upieczoną osobiście kiełbaskę. Na zakończenie rajdu dla grupy młodszej zorganizowano konkurs przyrodniczy z nagrodami. Wręczono dla wszystkich pamiątkowe certyfikaty i odblaskowe odznaki.